Facebook

Znajdź nas na Facebook

 
 

Wyszukaj

Translate

Kalendarz

Kalendarz Google

Kursy szkolenia

Kursy i szkolenia

Zawody TREC

Listy kontrolne
Organizatorów, Sędziów, Delegatów

FITE

Fédération Internationale de Tourisme Equestre

Reklama

Początek wakacji w istnie TREC-owym stylu!

W dniach 23-24 czerwca 2018r. w Gospodarstwie Agroturystycznym „Stajnia Krzyżówki” odbyły się pierwsze w Wielkopolsce zawody TREC PTTK* zorganizowane przez Wielkopolski Klub Turystyki Konnej PTTK i Stajnię Krzyżówki. Aż 15 zawodników wzięło udział w pełnych zawodach, w tym 5 juniorów, a 4 uczestników wystartowało w elementach TREC PTTK.

W sobotę odbyła się pierwsza faza zawodów – POR, czyli bieg na orientację. Zawodnicy mieli do pokonania dystans wynoszący ok. 17km, a średni czas przejechania wyznaczonej trasy miał wynieść niecałe 2 godziny. Na starcie stanęło 15 zawodników, którzy przybyli z różnych stron Polski. Uczestnicy przyjechali z województwa warmińsko-mazurskiego, reprezentowanego przez Stajnię Pajtuński Młyn, mazowieckiego – Stajnia Mandra, dolnośląskiego, skąd wzięli udział zawodnicy ze Stajni White Mare i Stowarzyszenia Rozpowszechniania Jeździectwa "Galopuj z nami", wielkopolskiego – jeźdźcy ze Stajni Siekierzyn i Stajni Krzyżówki oraz z łódzkiego. Trasa opracowana przez organizatora oprowadziła zawodników po  malowniczym terenie południowej Wielkopolski i pokazała najpiękniejsze zakątki okolicznego lasu.

Drugiego dnia zawodów uczestnicy zmierzyli się z fazą MA i PTV. W fazie PTV zawodnicy mieli do pokonania 12 przeszkód, w tym autorską przeszkodę regionalną – „Gacie na szpagacie”. Polegała ona na zdjęciu prania zawieszonego na sznurze, odwieszeniu klamerek i wrzuceniu go do miski.

Wszystko trzeba było wykonać siedząc na koniu. Tor został pokonany 18 razy. Wymagał od uczestników odpowiedniego tempa oraz taktycznego podejścia do każdej z przeszkód. W oczekiwaniu na wyniki z torem zmierzyły się dzieci i ambitni jeźdźcy z publiczności pokonując go na drewnianych konikach. Następnie odbył się pokaz woltyżerki zaprezentowany przez jeźdźców ze Stajni Siekierzyn w składzie: Elena, Tatiana, Andżelika, Wioleta i Lenka na koniu Kastro lonżującą była Dorota Kupczyk. Pokaz przykuł uwagę całej publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami.

 

 

Ogłoszenie wyników i dekoracja zawodników odbyły się w nieprzyjemnej aurze, jednak deszcz nie wystraszył jeźdźców i koni, którzy wykonali rundę honorową zwieńczając w ten sposób pierwsze zawody TREC PTTK* w Wielkopolsce.

 

Końcowa klasyfikacja:

 

W kategorii JUNIOR:

I msc. Jagoda Gajowczyk na koniu Rabuś

II msc.  Paulina Wróbel na koniu Jur

III msc.  Martyna Dziedzic na koniu Mig

 

W kategorii SENIOR:

I msc. Maciej Nafalski na koniu Palatino

II msc. Katarzyna Lenk na koniu Napoleonka

III msc. Paulina Czajkowska na koniu Enaj

 

W elementach TREC PTTK:

I msc. Maciej Nafalski na koniu Enaj

II msc. Paulina Czajkowska na koniu Palatino

III msc. Agnieszka Krystek na Polinezji

 

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania dla sędziów, którzy dojechali z województwa śląskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego.

Podziękowania również dla sponsorów: Gmina Koźminek, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, Masarnia Koźminek, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” z Koźminka, Sklep Jeździecki „Cztery Podkowy”, rava.cafe, dla Pana Bogdana Woźniaka, Jerzego Wałęsy oraz Andrzeja Zajdela, a także partnerów: OSP Krzyżówki-Młynisko, Nadleśnictwo Kalisz, PTTK o/Kalisz

Patronat medialny objęła Calisia.pl.

 

Tekst napisała: Martyna Dziedzic

Foto. Renata Cichosz, Marta Bień, Izabela Walasz.