Facebook

Znajdź nas na Facebook

 
 

Wyszukaj

Translate

Kalendarz

Kalendarz Google

Kursy szkolenia

Kursy i szkolenia

Zawody TREC

Listy kontrolne
Organizatorów, Sędziów, Delegatów

FITE

Fédération Internationale de Tourisme Equestre

Reklama

W dniach 13-14.10.2018, na Warmii, odbyły się  Mistrzostwa Polski Seniorów Trec PTTK.   Organizatorem była Stajnia Popisowo w Tomaszkowie, udział wzięło 15 zawodników, którzy przyjechali z różnych stron kraju.  Jak przystało na mistrzowski, trzygwiazdkowy poziom, zawody były bardzo wymagające zarówno kondycyjnie, jak i technicznie.

W pierwszym dniu, zawodnicy mieli do pokonania piękną ,34 km trasę ,wiodącą przez złoto-polsko-jesienny, warmiński las.  Optymalny czas pokonania trasy wynosił 3h 46min, przy sredniej prędkości trasy 8,93 km/h.

Wszyscy zawodnicy dzielnie dotarli do mety, zmęczeni, ale zadowoleni, bo pogoda naprawdę nie mogła być lepsza. Piękne słońce przez cały dzień oświetlało złote, żółte, pomarańczowe i czerwone o tej porze roku liscie, tworząc niepowtarzalny klimat.

Kolejny dzień, to wyzwanie faz MA i PTV. Faza PTV, złożona z 16 przeszkód, obfitowała w utrudnienia zrodzone z obserwacji na Mistrzostwach Swiata we Włoszech.  Przeszkody : Nieruchomosc w siodle i Dosiadanie, umiejscowione były bardzo blisko od bramek wyjazdowych przeszkód : Slalom i Osemka, zaraz za schodami leżała kłoda itd. Wszyscy zawodnicy stwierdzili, że tor był naprawdę wymagający, co skutkowało niestety kilkoma eliminacjami.

 

WYNIKI ZAWODÓW

 

Zmagania nie były łatwe, trasa POR długa i trudna w orientacji jak również niełatwy tor PTV. W tym roku mogli wygrać tylko najlepsi.

 

Mistrzyni Polski TREC PTTK Seniorów – Kamila Dej, na koniu Desperados , zdobywając 403 punkty (+ 20% daje 483,6 pkt)

Pierwsza Vicemistrzyni Polski TREC PTTK Seniorów – Gabriela Popis, na koniu Ready to Fly, zdobywając 402 pkt. ( 482,4)

Drugi Vicemistrz Polski TREC PTTK Seniorów – Maciej Nafalski, na koniu Palatino, zdobywając 376 pkt. ( 451,2)

Ze swej strony gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom : zawodnikom, zarówno miejscowym , jak i przyjezdnym. Sędziom, którzy wkładają wiele trudu, aby zawody odbywały się sprawnie i zgodnie z regulaminem ( niektórzy przybyli z samego południa Polski, na czele z szefem komisji Trec, Aleksandrem Jarmułą) oraz Sponsorom, wśród których byli: sklep jeździecki Cztery Podkowy z Lublina, firma Pro Skin oraz organizatorzy – Stajnia Popisowo, którzy pozwolili na rzeczowe docenienie zawodników. Patronat medialny objął : Hej, na koń ( relacja z pięknymi zdjęciami na łamach portalu)

Cieszymy się, jako właściciele Stajni Popisowo, że mogliśmy w tym roku zorganizować te prestiżowe zawody o tytuł Mistrza Polski TREC PTTK Seniorów.

 

Tekst: Stajnia Popisowo

Zdjęcia: Piotr Dzięciołowski, Maciej Lipiński, Natalia Hasso Agopsowicz, Joanna Strawińska-Senicic, Agnieszka Ulaszek Szybist