Facebook

Znajdź nas na Facebook

 
 

Wyszukaj

Translate

Kalendarz

Kalendarz Google

Kursy szkolenia

Kursy i szkolenia

Zawody TREC

Listy kontrolne
Organizatorów, Sędziów, Delegatów

FITE

Fédération Internationale de Tourisme Equestre

Reklama

Nasi drodzy TREC-owcy

W trosce o bezpieczeństwo zawodników, a zwłaszcza juniorów od tego roku zalecane jest używanie na zawodach, ochronnych  kamizelek jeździeckich. 

W jeździectwie poza obrażeniami głowy czesto dochodzi do uszkodzeń kręgosłupa oraz narządów wewnętrznych. 
Ryzyko doznania obrażeń jeszcze bardziej wzrasta podczas jazdy w terenie,  przez to scenariusz wypadku może być o wiele bardziej tragiczny. 

Nigdy nie  jesteśmy w stanie przewidzieć jak zachowa się koń podczas treningu czy zawodów. Zachwianie równowagi jeźdźca, utrata równowagi konia mogą się skończyć tragicznie. TREC-owe przeszkody są stałe, w czym podobne są do przeszkód WKKW. Jeźdźcy tej dyscypliny obowiązkowo używają kamizelek.

 Zakup kamizelki to dodatkowe koszty, ale są one niczym w porównaniu z kosztami leczenia. 
Nie wolno zapominać o tym, że życie oraz zdrowie jest najwyższą wartością. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie, ponieważ raz utraconego zdrowia nie zwrócą nam żadne pieniądze, a nawet najlepsze zawody  z powodu jednego nieszczęśliwego wypadku mogą zmienić sie w traumatyczne przeżycie. Dlatego również dla sędziów i organizatorów komfortem jest przeprowadzenie zawodów mając poczucie bezpieczeństwa zawodników.  

Apelujemy do zawodników, trenerów i organizatorów by w tym sezonie zalecali stosowanie ochronnych kamizelek na wszystkich poziomach zawodów, a także konkursach sprawności jeździeckiej oraz zawodach mini-TREC.

Przyzwyczajmy się, że przyszłym roku dla każdego juniora będzie to już obowiązek.

 

Z TREC-owym pozdrowieniem

Opracowała Magdalena Mastej