Facebook

Znajdź nas na Facebook

 
 

Wyszukaj

Translate

Kalendarz

Kalendarz Google

Kursy szkolenia

Kursy i szkolenia

Zawody TREC

Listy kontrolne
Organizatorów, Sędziów, Delegatów

FITE

Fédération Internationale de Tourisme Equestre

Reklama

W dniach 9-10 maja 2015 roku w Stadninie Koni Huculskich Nielepice zorganizowano zawody TREC PTTK. W zawodach wzięło udział 13 par reprezentujących stajnie ORiRK Tabun z Olszanicy, Stajnia Rajdowa Nawojowa Góra i stajnia gospodarzy SKH Nielepice. Startowały również osoby niezrzeszone.

W sobotę ruszyła faza POR-bieg na orientację- o długości 21 km do przebycia w 2 godziny 15 minut. Trasa wiodła przez "nielepickie wzgórza ",zbocza Dębowej Góry, Bukową Górę, dolinę Borowca aż w lasy Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego .

Bardzo piękny krajobrazowo teren urozmaicił atrakcyjność trasy biegu. Trasę biegu na orientację zaprojektowano dzieląc całość na cztery etapy, każdy o innej długości, z wyznaczonymi prędkościami do przebycia etapu. O prędkości z jaką należy się poruszać pokonując kolejny etap informowali sędziowie pomocniczy na poszczególnych punktach kontrolnych.

Na wyznaczonych sprawdzano też sprzęt, który zawodnicy musieli mieć przy sobie taki jak: apteczkę, kompas, kantar, uwiąz, kopystkę. Wszyscy zawodnicy pokonali trasę i dotarli na metę, chociaż nie wszystkim udało się odnaleźć wszystkie punkty kontrolne.

 
W niedzielę zorganizowano fazę PTV- 16 przeszkód terenowych do pokonania na trasie o długości 1,5 km. Organizatorzy zaplanowali trasę w przepięknej jurajskiej dolinie z wychodniami skalnymi, które nie tylko tworzą niezwykłe tło zmagań TREC-owych, ale również są naturalną widownią dla przybyłych gości.

 

Zawodnicy mieli do pokonania min. wyskok i zeskok, żywopłot, bramkę, przyczepę, mostek i ciekawą przeszkodę regionalną zaplanowaną w duchu stadniny koni huculskich- prowadzenie konia jucznego.

Pogoda wytrzymała do końca PTV, ale już faza MA została rozegrana w strugach deszczu jednej z pierwszych wiosennych burzy.


Agnieszka Zborowska i Andrzej Mikołajewicz tradycyjnie już, oprócz zawodów, w sobotni wieczór zorganizowali kolejne "Nielepickie Posiady". Można było pooglądać slajdy , porozmawiać, popytać podróżników konnych. Jowita i Leszek Lech opowiadali o swoich konnych wyprawach po Maroku a Jacek Jasiński o Gruzji. Wieczorem, przy ognisku swoją gitarę rozpakował Zbyszek Widuliński i zaczarował wszystkich piosenką.Bardzo sympatyczna atmosfera zarówno wieczornych spotkań jak i całych zawodów na pewno zachęcą zawodników do startów w kolejnych TREC-ach w SKH Nielepice

Zawody sędziowała Katarzyna Smółka. Z Warmi i Mazur przybyła też mocna ekipa 6-ciu sędziów, którzy praktykując organizację i sędziowanie zawodów TREC, mocno wsparli gospodarzy w pracach związanych z budową toru jak i w obsłudze sędziowskiej zawodów.

 

Na mazurach pierwsze zawody już niebawem- w sierpniu (organizator: Stadnina Koni Kurki).

Zawody sponsorował sklep Amigo Sklep Jeździecki

Zapraszamy do odwiedzania zakładki Galeria - już niebawem ukażą się w niej zdjęcia z Nielepic autorstwa Roberta Stój

tekst i zdjęcia Anna Korfel